Son UKOME,toplantısı sorularla dolu.? Haberi - Kiralık Servis Minibüs kiralama Kiralık otobüs vip Araçlar kiralama

Her marka ve model,temiz ve bakımlı kiralık minibüs ve otobüslerimizle her türlü organizasyonlarınızda ulaşım ihtiyacınızı karşılıyoruz.Minibüs kiralama

7/24 0216 314 1453 - 0530 350 53 53

Son UKOME,toplantısı sorularla dolu.?

Son UKOME toplantısı sorularla dolu!

Bilindiği gibi 28 sayfadan oluşan 2016/2-8 tarihli UKOME Kararı yönetmelik aslında servisçiliğin tam anlamıyla bitiğinin göstergesi olarak görülmüş, İSAROD başkanı Hamza Öztürk, kararı tanımadıklarını açıklamıştı.

Son UKOME toplantısı sorularla dolu!

Eylemler, basın toplantıları yapılmış, İSAROD ve İSTAB birlik içerisinde süreci devam ettirmişti.

25 Mart'ta kontak kapatma eylem kararı alınmış, Ak Parti Meclis Grubundan gelen olumlu tavır sebebi ile eylem kararı askıya alınmıştı.

22 Mart'ta iptal edilen eylemden sonra gözler 11 Nisan'a çevrilmişti.

Çünkü bugün yapılacak olan İstanbul İl Meclis toplantısında UKOME'nin aldığı karar görüşülecekti.

Ama görüşme Komisyon seçimine denk gelmiş ve ertelenmişti.

UKOME toplantısından bir gün önce 7 saat süren bir alt komisyon gerçekleştirildi.

İSAROD mevcut yönergeyi revize etmek adına bütün önerilerimizi açıkladı. Saat 15.00 da başlayan toplantı gece saat 22.00 de bitti.

Bu toplantıda İSAROD konuya bakış açısını ve önerilerini dilimiz döndüğünce gündeme getirdi.

Yer,yer sert tartışmaların da olduğu toplantıda İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürü ve yetkilileri bütün önerilerimizi tek tek not aldıkları gelen bilgiler arasında.

Reddedilen öneriler;
- Firmalara öz mal zorunluluğu getirilmesi (öz mal zorunluluğu) gerekçe gösterilerek ret edildi.

-10 yıl sürenin uzatılması ret edildi.

- B plaka teklifi ret edildi.

"Evet" denilen öneriler;

- Mevcut esnafın 10 sene sonunda ücretsiz şekilde mevcut esnaf olarak kalmasına evet denildi.

-25 mayıs sonrasına ücret artırımı ve vade kısaltılmasına evet denildi.(Konuyu İBB meclisinin çözeceği belirtildi.)

-Cezai maddelerin yeniden düzenlenmesine ve taahhütnamenin değiştirilmesine evet denildi.

-Otopark zorunluluğunun kaldırılmasına evet denildi.

-Ücretsiz öğrenci konusu orta bir yolla çözüldü.

-25 Mayıs öncesi aracı olup ta Güzergah Kullanım Belgesi olmayanların çalıştıklarını ispat etmeleri halinde sistem içine alınması önerisi düşünülecek denildi.

-Esnafın firmalar ile yapacağı sözleşmelerin tek tip olması ve noterden yapılmasına firmaların büyük itirazlarına rağmen evet denildi.

İSAROD Yönetim kurulu üyesi Günhan Sınar'ın toplantı sonrası sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklama ise şu şekilde. "UKOME toplantısında bu evet denilen maddelerin hangilerinin karara yazılacağını şu anda bilemiyoruz.
Bilemediğimiz içinde bekleyip görelim diyoruz.
Çünkü daha önce de yazdığım gibi imza aşamasında bir çok şey değişebiliyor.Bunları daha önce gördük.Bir bakarsınız otopark dışında hiç bir şey karara yazılmamış olur.
Bir bakarsınız B plaka eklenerek çıkar imzadan.
O yüzden temkinli yaklaşıyoruz.İnsanlara gereksiz bir umut vermek doğru değil.
Bizim bilmediğimizi bildiğini iddia edenlere itibar etmeyin.Her şey oldu bitti diye yazanlar üç gün sonra veryansın ettiler."

Esnafın firmalar ile yapacağı sözleşmelerin tek tip olması ve noterden yapılması konusuna ise şu şekilde açıklık getirdi.

"Bu gün çok bildiğini düşünerek yazan aslında çok bir şey de bilmediği bilinen bir kardeşimiz noter olayının bir tuzak olduğunu iddia etmiş.Ah şuursuz kardeşim benim keşke istediğimiz gibi TEK TİP Noter sözleşmesi yapılsa da UKOME kararları uygulansa.

Bu sözleşme girilmeden Güzergah İzin Belgesi verilmese.

Temsilci firmalar toplantıda kıyameti kopardılar.Hadi onlar haklı firmacılar. Peki güzel kardeşim sen necisin? 

Anlamadığın bir şeyi niye bir bilen ağabeyine sormadan yazıyorsun.

Tek tip noter sözleşmesi esnafın firmalar için yaptığı şikayetlerin bir çoğuna ilaç gibi gelecektir.

Fiyatlar burada yazılacak, firma fiyat indirimine gidemeyecektir.

Mecburen bir örneği esnafta kalacaktır.

UKOME kararlarına aykırı hiç bir madde yazılamayacaktır. 

İşe başlama ve çıkışlarda UKOME kararları uygulanabilir hale gelecektir.

Bu gün git yarın gelme olayı son bulacaktır. 

Bunun dışında yapılan sözleşmelerin hiç bir anlamı olmayacaktır. Tek sorun bu noter sözleşmelerinin bir maliyeti olmasıdır.

Bahse konu toplantıda bu maliyetin esnaf ve firma tarafından bölüşülebileceğini belirttik.Bu sözleşme Güzergah Belgesi alımında olmazsa olmaz olacaksa İSAROD bu TEK TİP Noter sözleşmesinin sonuna kadar arkasında olacaktır.

Sürecin başından beri yanımızda yürüyen gerçek yol arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum."dedi

Benzer Haberler

İstanbul’da Plakalar iptal edildi... İstanbul’da Plakalar iptal edildi İstanbul’da seçim döneminde oy kaygısı ile servis taşımacılarına verilen Plaka tahdidi ha...
Son dakika... 3.7 büyüklüğünde deprem Son dakika... İzmir'de 3.7 büyüklüğünde deprem İzmir Körfezi'nde Urla'da 3.7 büyüklüğünde ...
kiralık minibüs otobüs kiralama firmaları istanbulotobüs kiralama fiyatotobüs kiralama fiyatlarıotobüs kiralama fiyatları adanaotobüs kiralam...
Babalık İşte Böyle Birşey Delikanlı 16 yaşında iken babası ile tartışmış ve evi terk etmişti. Buna çok öfkelenen baba, evde onun adı bile anılmayacak diye yasak koy...
Cumhurbaşkanı 'cam film' için devreye girdi Milyonlarca araç sürücüsünü yakından ilgilendiren cam filmi sorununda sürpriz bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı ...


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

  • Ad Soyad :
  • E-Posta :
  • İnternet Sitesi :
  • Yorum :
  • Güvenlik Sorusu ( 5 + 4 = ? ) :

Neden kiralikservis.com

Aracınız 30 dakikada kapınızda Acil servis ihtiyaçlarınızda teklifi onaylamanız halinde aracınız 30 dakika içerisinde kapınızda.
Asla yolda bırakmıyoruz Herhangi bir aksilik durumunda, Joker Araç sistemimiz ile sizi asla yolda bırakmıyoruz.
En ucuz fiyat garantisi Verdiğimiz hizmetler dahilinde piyasada ki en ucuz fiyat garantisi.
En geniş araç parkuru Türkiye'nin her yerinde binlerce araç ile sizlere hizmet veriyoruz.

Web Tasarım
Otobüs minibüs kiralama hizmeti istanbul , düğün , nişan , gezi , organizasyon , tatil , toplantı için otobüs veya minibüs kiralama istanbul,istanbulda kiralık otobüs ve minibüsler , istanbulda düğün için minibüs ve otobüs , istanbulda nişan için minibüs ve otobüsler , istanbulda gezi düğün için otobüsler ve minibüsler , minibüs , istanbulda geziler için minibüs , istanbulda gezi düğün nişan için minibüs ve otobüsler , gezi düğün nişan işleri için minibüs ve otobüsler , piknik için minibüs istanbul , piknik için otobüs istanbul , toplantı için otobüs veya minibüs istanbul ,organizasyonlar için otobüs veya minibüs , organizasyonlara minibüs , organizasyonlara otobüs , gezi hattı , istanbulda kiralık otobüs veya minibüs hizmeti , istanbuldan istanbula kiralık otobüs veya minibüs , istanbuldan istanbul , izmire , adanaya , gaziantepe , tekirdağa , antalyaya , burdura , bursaya , manisaya kiralık otobüsler , istanbul gezisi için minibüs , istanbul gezisi için otobüs , istanbul gezisi için otobüs veya minibüsler , düğün nişan gezi otobüsleri , istanbulda kiralık otobüs , kiralık otobüs istanbul , istanbulda otobüs kiralama , istanbul otobüs kiralama , düğün için servis minibüs kiralama , otobüs servis kiralama istanbul , istanbul gezi hattı , gezi hattı , istanbulda düğün için otobüs , düğün için otobüs kiralama istanbul , istanbulda tur otobüsleri , gezi otobüsleri istanbul , istanbul minibüs otobüs kiralama , istanbul otobüs kiralama , otobüs kiralama istanbul , düğün nişan gezi toplantı ,organizasyonlara otobüs temini

Panel Çit Fiyatları Panel Çit Fiyatları Dekoraçim Çit Fiyatları çit çim fiyatları spor saha yapımı fiyatları Tel Örgü Fiyatları Trapez sac fiyatları Günlük Kiralık Ses sistemi Fiyatları Ses sistemi kiralama istanbul